Kahe vana-tori hobuste kurb lugu...

Postitada saavad ka Ühingu mitteliikmed

Kahe vana-tori hobuste kurb lugu...

PostitusPostitas Ute Wohlrab » 22 Juun 2011, 19:39

Tere,

[url]uudiste löik siin: http://err.ee/ext/popup.aspx?f=5&i=41768&mode=100[/url]

ja Valgamaalane kirjutas ka juba:http://www.valgamaalane.ee/478466/hobusekasvataja-paastis-hulkuvad-loomad/

Tänan siin köikidele, kes mind toetasid, kes mulle aitasid ja kes hobustele juba "porganditoetused" saatsid...

Ute
Kasutaja avatar
Ute Wohlrab
 
Postitusi: 627
Liitunud: 25 Nov 2010, 22:24
Asukoht: Hargo Talu

Re: Kahe vana-tori hobuste kurb lugu...

PostitusPostitas Ute Wohlrab » 26 Juun 2011, 10:43

Tere,

suured tänud juba esimeste toetajatele:
Amy Blough, Stefanie Köster, Birgit Riedinger, Hille Hanso

Loodame, et Hannes saab juba homme / ülehomme minu juurde tulla ja Hanna ka varsti...

Ute
Kasutaja avatar
Ute Wohlrab
 
Postitusi: 627
Liitunud: 25 Nov 2010, 22:24
Asukoht: Hargo Talu

Re: Kahe vana-tori hobuste kurb lugu...

PostitusPostitas Ute Wohlrab » 28 Juun 2011, 21:05

Hannes joudis täna "koju" ja tundub, et saab isegi juba elektrikarjusest aru. Kuid veel on ta nööri otsas (igaks juhuks), vähemalt ööseks.

Hannes oli transpordil hästi rahumeelne ja suhtleb juba päris köva häälega oma naabridega, kes muidkui uurivad. Loodan, et kohaneb kiiresti ja ilusti. On plaanis talle kohe-varsti mära seltsilisena anda!

Ute
Kasutaja avatar
Ute Wohlrab
 
Postitusi: 627
Liitunud: 25 Nov 2010, 22:24
Asukoht: Hargo Talu

Re: Kahe vana-tori hobuste kurb lugu...

PostitusPostitas Ute Wohlrab » 23 Juul 2011, 22:12

Hanna joudis eile minu juurde - ja Lancelot armus sama kiiresti kui mina... :mrgreen:

Loodame, et Hanna oma laminiidiga saab ilusti hakkama - siis on kahe metshobuste lugu väga, väga önneliku löpuga!

Ute
Kasutaja avatar
Ute Wohlrab
 
Postitusi: 627
Liitunud: 25 Nov 2010, 22:24
Asukoht: Hargo Talu

Re: Kahe vana-tori hobuste kurb lugu...

PostitusPostitas Sakk » 26 Nov 2011, 06:11

Sellesse loosse süvenedes tekkis paar mõtet, õigemini küsimust - esiteks kuidas on lood laminiidiga? Minuteada pole see ravitav, kuigi kontrolli all hoitav.Milles seisneb kallis ravi? Mu vana-tori täkul Sakk oli ka laminiit. Seda saab toitumisega kontrolli all hoida, kuid mitte terveks ravida.
Teiseks - väidetavalt hulkusid need hobused inimese hooleta 3-4 aastat ringi. Kuidagi väga head näevad vaatamata sellele välja ! Minumeelest hooleta hobune küll nii hea välja ei näeks! Ja kolmandaks - kui täkk ja mära 3-4 aastat koos vabalt olid, siis vähemalt 1 varss peaks neil ju ka olema või kuidas!?!? Äkki on tegemist ikka siis ruunaga? Või märal mingid terviseprobleemid?
Igatahes väga uskumatu lugu kokku!
Sakk
 
Postitusi: 5
Liitunud: 26 Nov 2011, 05:56

Re: Kahe vana-tori hobuste kurb lugu...

PostitusPostitas Ute Wohlrab » 26 Nov 2011, 16:31

Tere Sakk,

önneks algne diagnoos polnud öige, Hannal ei ole laminiit. Temal olid väga valusad ja hellad kabjad, seega jalutamine äärmiselt valus. Aga mineraali-andmisega ja korraliku pidamistingimustega oli Hanna juba 3-4 nädala pärast vöimeline joosta, mida ta nähtavalt polnud väga pika aega teinud.

Laminiit on krooniline haigus, mida ravida otseselt ei saa, küll aga saab leevendada ja kontrolli all hoida.

Hannes ja Hanna kohta sain väga palju informatsioon inimeste käest, kes tulid neile siin külla. Nad olid lausa 6 aastat kodutud ja möned inimesed, kes seal ligidal elasid, ikka külastasid neid ja andsid porgandeid ja ounu. Üks tüdruk rääkis mulle, et ta kammis neid regulaarselt ja hoolitses.

Hannal on olnud vähemalt üks varss, vetarstid aga ei saa kindlaks määrata - aga mis sellest varsast sai, ei tea keegi. Külarahvas ei ole kunagi varsa näinud.

Hannes ei ole ruun ja ma usun, et ma oskan vahet teha, kas tegemist ruunaga vöi täkuga. Hannes elab märaga Lara koos, ei ole veel kindlaks tehtud, kas Lara tiinestus. Varsti olen targem, sest järgmistel päevadel tehakse ultraheli kontrolli.

Hanna elab Lancelotiga ja peale esimest paaritust ei olnud ta tiine. Ka teda kontrollime kui vetarst tuleb.

Sakk kirjutas:Igatahes väga uskumatu lugu kokku!


Uskumatu lugu jah, aga elu on mönikord huvitavam kui ette kujutame.

Ute
Kasutaja avatar
Ute Wohlrab
 
Postitusi: 627
Liitunud: 25 Nov 2010, 22:24
Asukoht: Hargo Talu

Re: Kahe vana-tori hobuste kurb lugu...

PostitusPostitas Ute Wohlrab » 30 Nov 2011, 19:35

Tere,

täna käis vetarst Ulvi Martin ja tegi ultraheli kontrolli:

Hannes saab isaks!!! Mära Lara poegib töenäoliselt juulikuus.

Ja Hanna kahjuks ei ole tiinestunud. Kuid elab väga hea täkuga Lancelot koos. Temal on emakaga probleemid ja on vöimalik, et ta ei tiinestugi.

Kuid: mul ükstapuha. Hanna vöib vabalt niisama siin elada ja oma elu nautida. Peamine, et tema elu päästetud ja talle siin meeldib.

Ute
Kasutaja avatar
Ute Wohlrab
 
Postitusi: 627
Liitunud: 25 Nov 2010, 22:24
Asukoht: Hargo Talu

Re: Kahe vana-tori hobuste kurb lugu...

PostitusPostitas Ute Wohlrab » 20 Juul 2012, 21:28

Ja nüüd ongi olemas Uhke Hannese järglane: märavarss Umbra -uw- sündis 16.07.2012

Ute
Kasutaja avatar
Ute Wohlrab
 
Postitusi: 627
Liitunud: 25 Nov 2010, 22:24
Asukoht: Hargo Talu


Mine Vaba foorum

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

cron