Tori hobuse kasutusalad

Postitada saavad ka Ühingu mitteliikmed

Tori hobuse kasutusalad

PostitusPostitas Liis » 08 Sept 2013, 15:51

Tere kõigile,

Nagu näha olen alles uus kasutaja, kuid registreerisin end siia põhjusega. Nimelt teen referaati teemal "Eesti hobusetõugude kasutamine tänapäeval" ning olen hädas tori hobuse peatükiga. Kui eesti hobust kasutatakse laialdaselt ratsaspordis, turismis, teraapiahobusena jne, siis tori hobuseid näeb väga harva. Siit ka küsimus, milleks kasutatakse tänapäeval tori hobust? Harrastajate hobusena kohtab teda harva, kuna aastatega on harrastajad muutunud ambitsioonikamaks ning otsivad endale kergetüübilisi soojaverelisi. Samuti näeb tori hobust üha vähem ratsatallides tunnihobusena. VTHÜ kodulehel on tõu iseloomustuses kirjas, et ta sobib koolisõitu. Kas ta sobiks koolisõidus igat klassi sõitma või peaks piirduma A- ja L-klassi skeemidega?

Loomulikult pean silmas vanatüübilise tori hobuse kastusvaldkondi :)
Liis
 
Postitusi: 1
Liitunud: 08 Sept 2013, 15:38

Re: Tori hobuse kasutusalad

PostitusPostitas HellikjaLuuna » 06 Nov 2013, 18:54

Tere Liis!
Oman kahte vahvat tori hobust.Ühega olen võistelnud edukalt koolisõidus hetkel kuni L-tasemni.Ilmselt on ta võimeline isegi rohkemaks aga mina pole veel kuigi osav võistleja.Võistel harrastaja tasemele ja olen seal kohanud teisigi tori hobuseid.Teise hobusega olen teinud terapeutilist ratsutamist ja suurematele lastele ja meil on läinud väga hästi.Tori hobune sobiks selleks hästi,sest ta on sõbralik ja piisavalt rahulik.Samuti sõidutan talvel inimesi saaniga ja ette rakendan ikka tori hobuse.Nii,et tori hobune sobib üsna mitmele alale.
Tervitades Sigrid.
HellikjaLuuna
 
Postitusi: 13
Liitunud: 27 Nov 2010, 17:33


Mine Vaba foorum

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

cron