Korduma Kippuvad Küsimused

Sisselogimise ja registreerimise küsimused

Miks ma ei saa sisse logida?
Sellel probleemil on mitmeid võimalikke põhjusi. Esiteks ole kindel, et sisestasid kasutajanime ja parooli korrektselt. Kui on korrektsed, võta ühendust foorumi omanikuga, et teada saada, kas oled bännitud. Ka on võimalik, et omanikul on veebiserveri konfiguratsioonis viga ja ta peab selle ise lahendama.
Üles

Miks ma üldse pean registreeruma?
Võib-olla ei peagi. Foorumi administraator otsustab, kas teadete postitamiseks on vaja eelnevalt registreeruda või mitte. Igal juhul annab liitumine sulle lisavõimalusi, mida külastajatel ei ole. Näiteks avatari ja signatuuri panemine, kasutajagruppidesse liitumine, privaatõnumite saatmine jne. Registreerumine võtab ainult paar minutit aega.
Üles

Miks mind automaatselt välja logitakse?
Kui sa ei märgi Logi mind sisse automaatselt igal külastusel kasti, siis sa jääd sisselogituks ainult foorumi kasutamise ajaks. Kui tahad alati sisse logitud olla, märgi see kastike sisselogimisel. Seda ei ole soovitatav teha avalikes arvutites. Kui sa ei näe seda kastikest, on administraator selle keelanud.
Üles

Kuidas saan keelata oma kasutajanime ilmumist foorumilolijate nimekirja?
Oma profiilist leiad sa valiku Peida mu foorumil olek; Kui sa selle aktiveerid, näevad sind ainult administraator ja sa ise. Sa oled varjatud kasutaja.
Üles

Kaotasin parooli!
Parooli ei saa küll taastada, aga selle saab uue panna. Selleks mine sisselogimise lehele ja vajuta linki Unustasin parooli. Jälgi juhiseid ja peaksidki taas saama sisse logida.
Üles

Ma registreerusin, aga ei saa sisse logida!
Kõigepealt kontrolli oma kasutajanime ja parooli. Kui need on kindlasti õiged, siis võib-olla registreerusid COPPA tingimustega - jälgi sulle saadetud juhiseid. On veel võimalik, et su konto vajab aktiveerimist või administraator on su konto sulgenud.
Üles

Kunagi ammu liitusin, aga nüüd ei saa enam sisse!
Kõigepealt kontrolli oma kasutajanime ja paroole. Teine võimalus on, et administraator on su konto kustutanud. Foorumitel on tavaks kustutada ebaaktiivseid kasutajaid, et vähendada andmebaasi suurust.
Üles

Miks ma ei saa registreeruda?
On võimalik, et foorumi omanik on bänninud su IP aadressi või keelanud kasutajanime, millega üritasid registreeruda. Omanik võib olla keelustanud üldse uute kasutajate registreerimise. Võta ühendust foorum administraatoriga, et saada abi.
Üles

Mida teeb nupp "Kustuta kõik foorumi küpsised"?
See nupp kustutab kõik andmed, mida phpBB on saatnud sinu arvutisse, näiteks sinu kasutajanime ja parooli. Kui sul on sisselogimis- või väljalogimisprobleeme, võib see nupp aidata.
Üles

Kasutaja eelistused ja seaded

Kuidas saan ma oma seadeid muuta?
Sinu andmed on salvestatud andmebaasi ja nende muutmiseks kasuta Juhtpaneel linki foorumis.
Üles

Ajad on valed!
Tõenäoliselt on ajad õiged, aga sa oled lihtsalt teises ajavööndis. Profiili alt saad sättida enda ajavööndi.
Üles

Muutsin oma ajatsooni, aga ajad on ikka valed!
Sellisel juhul on tõenäoliselt tegemist suveajale üleminekuga. Teatud kuudel võivad esineda selle tõttu väiksed nihked kellaajas. Palun teavita probleemist administraatorit.
Üles

Minu keelt ei ole nimekirjas!
Tõenäoliselt ei installeerinud administraator seda keelt või ei ole keegi seda veel tõlkinud. Võta temaga ühendust ja palu tal see installeerida. Või kui seda tõlgitud pole, siis võid muidugi ka ise tõlkida.
Üles

Kuidas ma panen kasutajanime juurde omale pildi?
Kasutajanime juures saab olla kaks pilti. Esimene on seotud tiitliga ja selle määrab administraator. Teine on avatar ja selle saad ise panna Juhtpaneeli alt (kui avataride kasutamine pole foorumis keelatud).
Üles

Mis on mu tiitel ja kuidas ma seda muudan?
Tiitlid näitavad, mitu postitust oled teinud või identfitseerivad kindlaid kasutajaid, näiteks moderaatoreid ja administraatoreid. Enamasti ei saa tiitleid muuta, kuna need määrab administraator. Palun ära riku foorumit, tehes mõttetuid postitusi, et tiitlit kõrgemaks saada. Enamik foorumite administraatoreid seda ei kannata ja nad madaldavad su postituste arvu.
Üles

Kui ma vajutan kasutaja maili lingi peale, siis küsib foorum mult sisselogimist.
Ainult registreeritud kasutajad saavad foorumi kaudu e-maile saata. Ja sedagi ainult siis, kui administraator on selle võimaluse lubanud.
Üles

Postitamine

Kuidas ma foorumisse uue teema teen?
Lihtsalt kasuta vastavat nuppu mingis alateemas. Sul võib olla tarvis eelnevalt registreerida.
Üles

Kuidas ma muudan/kustutan postitusi?
Kui sa pole moderaator, saad sa kustutada ja muuta ainult oma postitusi. Muutmiseks kasuta postituse kõrval olevat nuppu. Kui keegi on su teatele vastanud, sa seda enam kustutada ei saa ja muutes tuleb teate alla kiri selle kohta, millal sa seda viimati muutsid. Moderaatorite muutmisest enamasti märki ei jää, kuid nad võivad selle omal soovil lisada.
Üles

Kuidas ma panen oma postitusele signatuuri juurde?
Et lisada signatuuri postitusele, pead kõigepealt selle sisestama Juhtpaneelis ja siis postituse valikutes määrama valiku "Lisa signatuur".
Üles

Kuidas ma hääletuse teen?
Hääletuste tegemine on lihte - kui postitad teema (või muudad teema esimest postitust) peaksid nägema Hääletuse lisamine sakki, mis asub kirjutamisvälja all (kui seda ei näe, siis arvatavasti puuduvad sul õigused hääletuse algatamiseks). Peaksid sisestama hääletuse pealkirja ja vähemalt kaks vastusevarianti (selleks, et määrata vastusevarianti, sisesta see vastavale reale. Hääletusele saab ka määrata ajalimiidi, 0 tähendab piiramatut aega. Valikvastuste arv võib olla piiratud, selle määrab foorumi administraator.
Üles

Miks ma ei saa lisada hääletuse valikuid?
Hääletuse valikute limiidi määrab administraator. Kui tunned vajadust ületada seda limiiti, kontakteeru administraatoriga
Üles

Kuidas ma muudan või kustutan hääletuse?
Hääletusi saab muuta, muutes esimest postitust. Kui keegi on juba hääletanud, saavad seda muuta ainult moderaatorid ja administraatorid.
Üles

Miks ma ei pääse alafoorumisse?
Mõndadesse alafoorumitesse on ligipääs ainult teatud kasutajatel või gruppidel. Võta ühendust administraatoriga, et saada ligipääs.
Üles

Miks ma ei saa lisada manuseid?
Manuse lisamine võib olla piiratud vaid mõnele grupile või kasutajatele eraldi.
Üles

Miks ma hoiatuse sain?
Igal administraatoril on oma saidil omad reeglid. Kui oled reeglit rikkunud, võid saada hoiatuse. See on administraatori otsus ja phpBB pole sellega seotud. Võta ühendust administraatoriga, kui sa ei tea, mille eest hoiatuse said.
Üles

Kuidas ma saan raporteerida postitusest?
Kui administraator on selle lubanud, saad raporteerida postituse paremas ülaääres oleva nupuga.
Üles

Milleks on "Salvesta" nupp postitamise juures?
See nupp lubab sul salvestada postituse seise. Et laadida mõni postituse seis, kasuta Juhtpaneeli.
Üles

Miks peab mu postitust heaks kiitma?
Administraator võib olla määranud, et foorumis peab postituse enne avaldamist moderaator üle vaatama. Ka on võimalik, et administraator on pannud sind sellesse kasutajate gruppi, kelle postitusi peab enne avaldamist üle vaatama. Palun võta ühendust administraatoriga edasiste küsimuste jaoks.
Üles

Kuidas ma tõstatan oma teemat?
Vajutades "Tõstata teemat" linki teemat vaadates, saad sa "tõstatada" teema foorumi esimesele lehele. Kui sa seda linki ei näe, on see moodus ilmselt keelatud või tõstatamiste intervall on veel liiga väike. Samuti on võimalik teemat tõstatada sellele vastates, kuid jälgi foorumi reegleid seda tehes.
Üles

Vormindamine ja teemade tüübid

Mis on BBCode?
BBCode on kood, mis põhineb HTMLil ning mis on abiks postitamisel. Seda saab postitustes keelata. Täpsemad juhised saab lingilt postitamise lehel.
Üles

Kas ma HTMLi saan kasutada?
Ei. Siin foorumis ei ole võimalik postitada käske HTML'is. Enamus vormindamist saab ka BBCode abil teha.
Üles

Mis on smailid?
Smailid ehk emotikonid on väiksed pildikesed, mis aitavad sul postituses oma emotsioone väljendada. Neid saad teatesse lisada postitamise lehelt. Katsu nendega mitte liialdada. Administraator on võib-olla ka määranud emotikonide limiidi potituse kohta.
Üles

Kas ma saan pilte postitada?
Pilte saab postitusse kuvada, aga selleks peavad nad olema avalikus serveris või sa pead need üles laadima siia lehele. Neid ei saa kuvada oma arvutist (kui see pole server) ja samuti parooliga kaitstud kohtadest. Piltide lisamiseks kasuta BBCode'i.
Üles

Mis on üldteadaanded?
Üldteadaanded sisaldavad tähtsat informatsiooni ja sa peaksid neid lugema. Nad ilmuvad iga foorumi päisesse ja juhtpaneeli. Üldteadaannete õigused määrab administraator.
Üles

Mis on teadeanded?
Teadeanded ilmuvad alafoorumis teiste postituste kohale ja sisaldavad tähtsat informatsiooni, mida sa peaksid lugema.
Üles

Mis on kleepsud?
Kleepsud ilmuvad teadaannete all ja vaid esimesel lehel foorumis. Nad sisaldavad tihti tähtsat informatsiooni, mida sa peaksid lugema.
Üles

Mis on suletud teemad?
Suletud teemad on sellised teemad, kuhu kasutaja ei saa enam postitada. Teemasid võidakse sulgeda mitmetel põhjustel. Ka võid sa saada sulgeda omaenda teemasid, kui selleks on sul õigused.
Üles

Mis on teemaikoonid?
Teemaikoonid on autori poolt valitud pildikesed, mis ilmuvad teema nime kõrval foorumis ja näitavad, mis sisuga teema on.
Üles

Kasutajad ja grupid

Kes on administraatorid?
Administraatorid on auastmelt foorumis kõige kõrgemal. Nad saavad sättida foorumi väljanägemist ja seadeid ning määrata moderaatoreid. Neil võivad olla ka moderaatoriõigused kõigis alafoorumites.
Üles

Kes on moderaatorid?
Moderaatorite ülesanne on hoolitseda korra eest foorumis. Nad saavad kustutada, muuta ja liigutada teemasid.
Üles

Mis on kasutajagrupid?
Kasutajagrupid on võimalus liikmeid gruppidesse jagada. Üks inimene saab kuuluda mitmesse gruppi ning gruppidel saab olla eriõiguseid. Nii saab näiteks anda mõnele grupile õiguse mõnda alafoorumite kasutada, kuigi teised seda teha ei saa.
Üles

Kus on kasutajagrupid ja kuidas nendega liituda?
Olemasolevaid gruppe saad vaadata menüüst Kasutajagruppide alt. Seal saad ka oma liitumisavalduse esitada. Grupid võivad olla ka varjatud.
Üles

Kuidas kasutajagrupi moderaatoriks saada?
Kasutajagruppe loovad administraatorid. Kui oled huvitatud grupi loomisest, siis võta temaga ühendust.
Üles

Miks mõndade kasutajagruppide liikmete nimed on värvilised?
On võimalik, et administraator on määranud gruppidele omad värvid, et neid kergemini eristada.
Üles

Mis on "Vaikimisi grupp"?
Kui sa oled liige enamas kui ühes kasutajagrupis, on vaikimisi grupp see, millise grupi värvi sinu nimi ilmub ja mille tiitel sul profiilis on. Administraator on võib-olla lubanud sul vaikimisi gruppi muuta.
Üles

Mis on "Juhtkond" link?
See lehekülg sisaldab infot, näiteks kes on administraatorid ja moderaatorid ning mis foorumeid nad modereerivad.
Üles

Privaatsõnumid

Ma ei saa privaatsõnumeid saata!
Sa ei ole kas sisse loginud või administraator on keelanud foorumis privaatsõnumite saatmise. Võib ka olla, et sinul individuaalselt on mingil põhjusel teadete saatmine keelatud.
Üles

Ma saan soovimatuid privaatsõnumeid!
Saad blokeerida kasutajaid privaatsõnumid, kasutades reegleid. Kui saad privaatsõnumeid mingilt kindlalt kasutajalt, teavita administraatorit; Nemad võivad keelata sellel kasutajal sõnumite saatmise.
Üles

Sain spämmi või solvava kirja foorumi vahendusel!
Saada foorumi administraatorile koopia kogu kirjast ja loodetavasti kasutab ta enda käsutuses olevaid meetmeid selle lõpetamiseks.
Üles

Sõbrad ja vaenlased

Mis on sõprade ja vaenlaste nimekiri?
Sa võid kasutada neid nimekirju, et saada parem ülevaade foorumi kasutajatest. Kasutajate, kes on su sõprade nimekirjas, foorumiloleku staatust näed oma juhtpaneelis ja seal saad ka neile kiiresti privaatsõnumi saata. Olenevalt stiilist on võimalik nende kasutajate postitusi ka esile tõsta. Kui lisad kasutaja vaenlaste nimekirja, peidetakse nende postitused.
Üles

Kuidas lisada/eemaldada kasutajaid nimekirjast?
Selleks on kaks moodust. Iga kasutaja profiilis on link ühte nimekirja lisamiseks. Lisaks saad ka juhtpaneelis nime sisestades lisada nimekirja. Saad samalt lehelt ka eemaldada.
Üles

Foorumitest otsimine

Kuidas saan otsida foorumist või foorumitest?
Sisesta sõna otsinguväljale teemas, foorumis või esilehel. Täiendatud otsingu saad teemas või foorumis "Täiendatud otsingu" linki vajutades.
Üles

Miks mu otsingul pole vasteid?
Su otsing oli ilmselt liiga ebamäärane või sisaldas palju tihtikasutatavaid (nt. "ja" või "ei") sõnu.
Üles

Miks saan ma otsingu vastuseks tühja lehe?
Sinu otsingul oli veebiserveri jaoks liiga palju vasteid. Täpsusta ja proovi uuesti.
Üles

Kuidas ma otsin kasutajaid?
Kliki "Kasutajad" ja siis "Leia kasutaja".
Üles

Kuidas ma leian omaenda postitused?
Enda postitusi saad sa vaadata, klikkides lingil "Vaata oma postitusi". Et leida oma teemasid, kasuta täiendatud otsingut ja määra valikud sobivaks.
Üles

Teemade tellimised ja järjehoidjad

Mis vahe on tellimisel ja järjehoidjal?
Järjehoidja phpBB3's on peaaegu nagu järjehoidjad brauseris. Sind ei teavitata uuendusest, kuid saad tulla kiiresti teema juurde tagasi. Tellimise korral sind teavitatakse uuendusest teemas või foorumis sinu valitud viisil.
Üles

Kuidas ma tellin teemasid või foorumeid?
Et tellida foorumit, vajuta "Telli foorum" lingile. Et tellida teemat, vasta teemale, kui tellimise valik on valitud postituse seadetes või vajuta nuppu "Telli teema".
Üles

Kuidas ma eemaldan tellimusi?
Et eemaldada tellimusi, mine juhtpaneeli ja järgi juhiseid.
Üles

Manused

Mis manused on siin foorumil lubatud?
Iga administraator võib määrata ise, milliseid tüüpe manuseid ta lubab ja milliseid mitte. Kui pole kindel, millised on lubatud, võta ühendust administraatoriga.
Üles

Kuidas ma leian oma manused?
Et leida nimekiri sinu üleslaetud manustest, mine juhtpaneeli ja järgi juhiseid.
Üles

phpBB 3 küsimused

Kes kirjutas selle foorumitarkvara?
Selle foorumi (muutmata kujul) on tootnud, avaldanud ja õigustega kaitsnud phpBB Grupp. See on välja lastud GNU General Public License'i all ja on vabalt levitatav. Vaata linki rohkemate andmete jaoks.
Üles

Miks ei ole siin X võimalust?
Oma soove tulevaste versioonide suhtes saad avaldada phpBB kodulehel ametlikus foorumis.
Üles

Kellega ma ühendust võtan solvava materjali ja/või juriidilise küsimuse osas?
Iga administraatoriga võid kontakteeruda. Kui ikka ei saa vastust, võta ühendust domeeninime omanikuga (tee whois käsk). Või kui foorum jookseb tasuta teenusel, võta ühendust tasuta teenuse pakkujaga. PhpBB grupil ei ole absoluutselt midagi pistmist nende küsimustega ja teda ei saa vastutusele võtta. Ära võta ühendust nendega küsimuses, mis pole otseselt phpBB saidiga seotud. Kui siiski saadad neile sedasorti probleemi, võid mitte vastust saada.
Üles
cron